шолом для самоката
шолом для самоката

Наскільки важливо користуватися захистом голови для їзди на самокаті? Якщо відповісти чітко і лаконічно, використання шолома є обов’язковим у межах міста та за його межами. Оскільки, навіть якщо ви будете обережні на дорозі, інші транспортні засоби можуть створювати відносно вас небезпечну ситуацію, а електросамокат, крім того, що є невеликим об’єктом, не обладнаний жодним захистом від ударів. Тож для безпечної їзди на електросамокаті настійно рекомендується купити шолом, адже це насамперед турбота про вашу безпеку і цілісність.

Який купити шолом для електросамоката?

Для чого потрібно купити шолом

Під час вибору захисту голови ключовими критеріями є безпека та комфорт. Посадка має бути точною, щоб він залишався на місці під час удару. Комфорт не менш важливий, оскільки незручний шолом на самокат може відволікати користувача і знижувати ймовірність постійного використання. Також і матеріал захисту суттєво впливає на його ступінь безпеки. Зазвичай використовується пінополістирол (EPS) для поглинання ударів, і полікарбонат або скловолокно для зовнішньої оболонки. EPS розсіює силу удару, а зовнішня оболонка захищає від проколів і подряпин. Якщо ви хочете купити шолом найсучасніший, то він може містити такі матеріали, як кевлар або вуглецеве волокно, які забезпечують більшу стійкість без збільшення ваги

Важливі конструктивні особливості шоломів для самокатів включають:

  • вентиляцію – забезпечує комфорт і знижує перегрів;
  • оглядовість – має вирішальне значення, особливо для шоломів, які використовуються вночі або в умовах низької освітленості, тому вони мають містити світловідбивні елементи, яскраві кольори, вмонтовані ліхтарі;
  • адаптивність – означає можливість підігнати його під різні розміри і форми голови, забезпечуючи оптимальну посадку.

Потреба в захисних елементах варіюється залежно від типу транспорту. Для апаратів, які розвивають високі швидкості (понад 40 км/год), для максимального захисту рекомендується купити шолом для електросамоката, що закриває все обличчя, а для транспорту з невисокою швидкістю може бути достатньо традиційних моделей, хоча завжди бажано вибрати додатковий захист.

Самокатний шолом: ціна та розмір

Шолом на самокат - як визначити розмір і модель

Візьміть рулетку або сантиметрову стрічку і виміряйте окружність голови. Стрічку необхідно розташувати на висоті чола (приблизно на півтора сантиметра вище брів). Відповідно до ваших вимірів, за каталогом товарів на сайті https://motoblok-tata.com.ua виберіть шолом на самокат потрібного вам розміру

Варто також зазначити, що існують універсальні захисні засоби, які підлаштовуються під розмір голови зсередини за допомогою еластичних стрічок і ременів, що регулюються для адаптації до будь-якого типу окружностей. Зазвичай ця інформація вказується в описі товару на сайті.

Що стосується ціни шолома, то для транспортного засобу, що розвиває швидкість до 40 км/год не обов’язково купувати дорогі захисні вироби і можна сміливо вибрати бюджетні моделі, такі представлені в інтернет-магазині Motoblok-TATA, а доставка по Україні здійснюється щодня.

І пам’ятайте, що обслуговування і своєчасна заміна пошкоджених елементів необхідні для правильного забезпечення їхньої захисної функції. Шоломи слід регулярно перевіряти на наявність тріщин, деформацій або зносу матеріалу. Вкрай важливо замінити виріб після серйозного удару, оскільки його головна функція може бути порушена. Крім того, рекомендується замінювати «каски» кожні 3-5 років, залежно від умов використання та зберігання, щоб захисні властивості матеріалу не погіршувалися з плином часу.

Автор: Степаненко Ігор Олександрович (експерт Motoblok-Tata).