
Котеджі, заміські будинки і лазні на каркасній основі будуються за дуже простою технологією з використанням недорогих і легких матеріалів. Такі будови ідеальні з точки зору теплотехнічних, декоративних і експлуатаційних показників. Професійно побудований каркасний будинок https://masterovoy.com.ua здатний прослужити не менше, ніж цегляний або традиційний дерев’яний будинок. На опалення такого житла потрібна невелика кількість енергоносіїв, що дає змогу власникам витрачати менше грошей під час проживання в зимовий період.
Основні принципи каркасного будівництва
Несучим елементом у конструкції каркасної будівлі служить брусовий каркас, виготовлений із сухих пиломатеріалів. Правильно змонтована каркасна система характеризується відмінними показниками жорсткості, міцності та сейсмостійкості. Завдяки легкості пиломатеріалів конструкція виходить практично невагомою, якщо порівнювати її з цегляною кладкою або масивними дерев’яними стінами з колод. Для створення довговічного і надійного каркаса використовують брус і дошки, що пройшли антисептичну обробку.
Ще однією важливою складовою будь-якої каркасної будівлі є шар утеплювача. Зазвичай використовують мінеральну (кам’яну) вату, оскільки вона є негорючим, біостійким і вельми ефективним теплоізоляційним матеріалом. Термін служби такого утеплювача може сягати 70 років, тому власники каркасного житлового будинку далеко не відразу зіткнуться з проблемою заміни теплоізоляції. Якісний матеріал на основі базальтового супертонкого волокна «дихає», дозволяючи зайвій волозі виводитися назовні. Мінеральна вата за невеликої товщини забезпечує хорошу шумоізоляцію. З таким утеплювачем господарів житла не турбуватимуть шуми ззовні.

Крім самого утеплювача в каркасних стінах мають бути встановлені гідроізоляційні, вітрозахисні та пароізоляційні плівки, які формують умови для виведення зайвої вологи з мінеральної вати і запобігають проблемі видування волокон повітряним потоком.
З обох боків каркас обшивається плитами ОСП, які підвищують міцність конструкції і виконують функцію чорнової обшивки. За допомогою плит створюється ідеально рівна поверхня, зручна для виконання фінішної обробки. Як альтернативу плитам ОСП може бути використана товста фанера підвищеної вологостійкості, однак вона менш міцна і не така надійна.
Особливістю каркасних стін є їхня невелика товщина, що становить лише 25 см за наявності двошарової теплоізоляції, вітро- і гідрозахисту, чорнової обшивки. Зовнішні стіни з такими параметрами мають настільки ж високі теплоізоляційні здібності, що й цегляна кладка метрової товщини. З огляду на те, що товщина стін безпосередньо впливає на корисний об’єм житлових приміщень, ми маємо право говорити про те, що каркасні будівлі значно просторіші за цегляні будівлі, що займають аналогічну площу на ділянці.

На відміну від цегляних і дерев’яних будівель, каркасні будови мають набагато меншу вагу, що дає змогу зменшити кількість матеріалів під час закладання фундаменту. Замість дорогої стрічкової конструкції цілком можна використовувати пальово-гвинтовий фундамент, який обійдеться в кілька разів дешевше порівняно з бетонним.
Найважливіші плюси каркасної технології:
- Будинок під ключ зводиться за один сезон (3-4 місяці);
- Витрати на будівництво майже вдвічі нижчі, ніж при використанні цегли;
- Фундамент не зазнає величезних навантажень і обходиться набагато дешевше;
- Каркасні стіни і перегородки не схильні до усадки;
- Всередині стін можна встановлювати труби та інші інженерні комунікації;
- Огороджувальні конструкції мають високі теплозберігаючі властивості;
- При опаленні каркасного житла власники економлять газ, дрова та інші енергоносії;
- При установці та обшивці каркаса не потрібні роботи з бетонними сумішами;
- Для оздоблення фасаду і внутрішніх приміщень можна використовувати будь-які оздоблювальні технології;
- Будівлі виходять сейсмостійкими і довговічними.
Оскільки каркасні будинки не дають усадки, при їх зведенні економиться дорогоцінний час. Тільки-но будівельники зберуть каркас, можна приступити до встановлення утеплювача й обшивки, а потім почати монтаж вікон, дверей, покрівлі та виконати прокладку інженерних комунікацій. Не потрібно чекати кілька місяців завершення усадкових процесів, як у випадку з цегляними спорудами.
Більшість монтажних робіт можна проводити не тільки влітку, а й взимку. Оскільки при зведенні каркасної будівлі немає необхідності в масштабних бетонних роботах, кліматичні умови не мають особливого впливу на темпи будівництва. Для багатьох громадян каркасна технологія домобудівництва стала єдино можливим способом отримання житла в стислі строки і з низькими витратами. Сучасні каркасні проєкти дають змогу отримати будівлю зі зручним плануванням, яке задовольнятиме всіх членів сім’ї. На відміну від дерев’яних і цегляних будинків, каркасна технологія надає більше можливостей при внесенні змін до проєкту або при переробці вже готової будівлі.