Джерело: berdichev.biz

З’їсти жабу допоможе спланувати ранок. Відомо, що як зустрічаєш день, так його і проводиш. Ми розповімо, як не потрапити в пастку «чарівництва ранку» і закрити список важливих справ за допомогою методу Брайана Трейсі.

  • Очолити армію «жаб»
  • Ранок – це не тільки чашка ароматної кави та зарядка для припливу бадьорості та сил, а й, мабуть, найвідповідальніший момент майбутнього дня. Саме тоді, коли сонячні промені тільки починають несміливо пробиватися крізь штори, ми повинні закласти міцний фундамент і в буквальному сенсі створити собі настрій. Бувають дні, коли, як тільки відкриваєш очі, відразу розумієш, що лінь сьогодні перекреслить всі справи зі списку.

    Але, на жаль (а точніше на щастя), ніхто не може дозволити собі 7 днів відпочинку на тиждень. Ми вже розповідали про ритуали, які допомагають підвищити продуктивність. Сьогодні ми хочемо познайомити вас з модною технікою тайм-менеджменту з кумедною назвою «З’їж жабу», яку винайшов американо-канадський бізнес-тренер Брайан Трейсі. Залишимо огиду і почнемо слідувати порадам!

    Метод «З’їж жабу»: спосіб навчитися робити все

    Навіщо жаба і навіщо її потрібно їсти?

    Головний герой ефективного методу організації часу, звичайно ж, всього лише метафора: земноводні на сніданок вам ніхто не пропонує. Під жабою Трейсі мала на увазі найнеприємніше і важке в списку справ, які повинні бути закриті за день. Людська природа така, що ми (зі зрозумілих причин) найбільше не хочемо займатися важливими та енерговитратними справами, і з кожною хвилиною і зовсім культивуємо в собі відторгнення і ворожість. Тому ми починаємо відкладати їх спочатку на годину, потім на добу, а потім відлік починає йти на тижні.

    Насправді такий підхід в корені невірний. Брайан Трейсі каже, що жаб можна і потрібно їсти в першій половині дня. Тобто спочатку займіться самими масштабними справами, але скрасите кінець дня приємними клопотами. В один прекрасний момент ви настільки звикнете «їсти жаб», що це почне приносити справжнє задоволення і викликати ще більше хвилювання. Успішні люди мають багато корисних звичок, а це означає, що основне завдання – перетворити виконання складних завдань на трохи рутинної навички.

    Яка жаба «апетитніша»?

    Самі складні завдання, звичайно ж, теж поділяються за пріоритетністю. Але якщо ви сліпо вибираєте те, що хочете робити більше за інших, вам не доведеться чекати успіху. Тому, щоб правильно ранжувати випадки, Трейсі пропонує розділити їх на групи. Суть цього методу полягає в тому, що щовечора ви повинні складати список справ на майбутній день. А потім розмістіть літери від А до Е перед кожним завданням, залежно від їх складності. Група A – це ті самі жаби, яких терміново потрібно з’їсти, адже від цього буде залежати подальший успіх. Якщо у вашому списку є ціла компанія земноводних, то їх також слід розділити за черговістю, поставивши поруч з буквами цифри від 1 до нескінченності, щоб розуміти, що саме і в якому порядку ви будете робити завтра.

    Група B – завдання, які трохи менш важливі, ніж А: до них слід приступати тільки після всіх жаб. С – справи, які добре було б зробити за день, але якщо раптом не вийде, то нічого критичного не станеться. До них, наприклад, можна віднести кава-брейк з друзями. D – це те, що можна і потрібно делегувати, щоб направити всі свої зусилля на А і Б. І, нарешті, Е: їх можна безсоромно викреслити зі списку, бо сюди входять рутина або плани, які втратили свою актуальність.

    Очолити армію «жаб»

    І наостанок головне правило: пам’ятайте, що тільки ви контролюєте і розпоряджаєтеся жабами. Тут мова йде про особисту відповідальність. Наприклад, ви розумієте, що основне завдання настільки масштабне, що як би вам не хотілося, ви не зможете зробити це за один день. Залучити удачу не складно, складно втримати її. Не мучте докори сумління: заспокойтеся, сядьте та усвідомлено розділіть велику справу на кілька дрібних, також приведіть їх в порядок і не переставайте контролювати свої дії. Тоді жодна з «фішок» не пропаде і в підсумку ви теж прийдете до успіху.

    Найкращою парою для будь-якого планування є усвідомленість, тому не варто брати на себе занадто багато і боятися відмовитися від того, що ви зовсім не хочете робити. Головне, простежити, щоб в цьому рішенні ви керувалися не лінню, а свідомістю. До речі, тут варто сказати, що найгірше, що ви можете зробити зі своєю жабою – це відмовитися від відпочинку і перерв. Розподіліть свій час так, щоб у вас не було 15-хвилинних перерв на каву щогодини, але і не доводилося працювати 12 годин безперервно.

    Брайан Трейсі наполягає на тому, що «їсти» не більше трьох жаб на день може бути корисно. Дотримуйтесь балансу, не вигорайте і застосовуйте на практиці поради американського гуру тайм-менеджменту, і ось побачите, кожен ранок буде по-справжньому чарівним.