Доволі часто у пацієнтів виникає запитання, чи всі медпослуги за е-Направленням безоплатні, де та як отримати таку інформацію, чи у всіх випадках потрібне е-Направлення та загалом як ним скористатися.
Оскільки навколо цих питань вже сформувалося чимало міфів, ДП “Електронне здоров’я” вирішило їх розвіяти і розповісти, як усе працює насправді. Почнемо з визначення, що таке е-Направлення.
Що таке е-Направлення
е-Направлення – це медичний запис у формі електронного документу, що формується лікарем в ЕСОЗ для фіксації конкретного призначення певному пацієнтові.
МІФ: на медогляд до садочка чи школи треба е-Направлення
НІ, на планові медичні огляди е-Направлення не потрібне.
МІФ: на медогляд на роботу треба е-Направлення
НІ, видача е-Направлення не поширюється на обов’язковий медичний огляд працівників.
МІФ: ВСІ е-Направлення треба друкувати
НІ, інформаційна памʼятка друкується ТІЛЬКИ на прохання пацієнта.
МІФ: е-Направлення видає тільки сімейний лікар
НІ, технічна та юридична можливість створення е-Направлення наявна у всіх лікарів закладів незалежно від їх посади чи спеціальності (хіруг, травматолог, інфекціоніст, зав відділенням тощо).
МІФ: за номером е-Направлення з смс заборонено отримувати послугу
НІ, номера з смс достатньо для перевірки е-Направлення в електронній системі охорони здоровʼя та надання призначеної послуги
МІФ: лікарня, яка працює як ТОВ чи ФОП, НЕ видає е-Направлення
НІ, технічна та юридична можливість створення е-Направлення наявна у закладів (лікарень) всіх форм власності (комунальні, державні, ТОВ, ФОП тощо). Тобто навіть лікар вашої улюбленої приватної лікарні може видати вам е-Направлення.
Джерело: https://zt.20minut.ua/