В сучасних умовах людство користується Інтернетом щодня і вже навіть не уявляє без нього свого існування.

Цікаво, що за початковим задумом цей винахід призначався для військово-оборонної сфери, але зрештою став загальнодоступним і тому для кожної пересічної людини звично завдяки «всесвітній павутині» отримувати новини, спілкуватися, працювати, купувати товари або просто розважатися.

Існує кілька подій, які вважають найвизначнішими в історії створення Всесвітньої мережі, тому й днів Інтернету в світі існує кілька. Одна з важливих дат — 17 травня 1991 року, день прийняття єдиного стандарту World Wide Web. Відтоді 17 травня щороку відзначається в світі як День народження Інтернету.

Офіційно в світі затверджений стандарт для сторінок Всесвітньої павутини WWW, 17 травня 1991 року. До цього часу вже працювала електронна пошта, перекачування даних і розсилки новин для роботи з клієнтами компаній. Винахід належить Тіму Бернерс-Лі, якому допомагав Роберт Кайо. З появою Всесвітньої павутини в побуті комп’ютерників з’явилося нове слово «веб», в перекладі з англійської – «павутина», світ дізнався про створення веб-серверів, веб-сторінок і веб-сайтів. Для повного дотику до нового і прекрасного Інтернет-світу не вистачало маленької деталі – спеціальної програми, яка б завантажувала і відкривала всі ці «веби» в тому вигляді, яким сьогодні вже нікого не здивуєш. Так з’явилися браузери.

Всесвітня павутина викликала фурор в Інтернеті і зробила серйозний переворот в області інформаційних систем. Інтернет став наповнюватися і розвиватися щомиті. Сьогодні Всесвітня павутина є мережею, в якій поєднані мільйони веб-серверів, які розосереджені по світу. Нагадуємо, що Міжнародний день Інтернету святкується 4 квітня – в день кончини (смерті) святого Ісидора Севільського, покровителя учнів і студентів , який створив першу в історії енциклопедію «Etymologiae» в 20 томах. Також дата 4.04 дуже схожа на помилку HTTP 404. У 1999 році були представлені кандидати на посаду покровителя Інтернету – Святий Ісидор, свята Текла і святий Педро Регаладо. Ватикан досить довго вибирав між кандидатами і тільки у 2000 році почав схилятися до думки, що найкращим покровителем Мережі буде святий Ісидор. Ісидор Севільський став тимчасовим покровителем. Аргументуючи своє рішення призначити саме цього святого покровителем Інтернету, Іоанн Павло II сказав, що Інтернет – це і є свого роду енциклопедія людських знань. Крім того, саме Ісидор Севільський вперше застосував у своїй праці систему перехресних посилань, віддалено нагадує гіперпосилання, використовувані в Мережі.

Джерело