Житомирську область не можна назвати найпопулярнішим регіоном для мандрів, але це не означає, що на даній території немає цікавих природних та архітектурних локацій.
Про об’єкти, варті уваги претендентів на дійсно яскраві враження та змістовний і незабутній відпочинок у цьому куточку України розповідає подальший текст.
Коростишівський кар’єр
Житомирці частіше називають відповідну локацію, що приваблює відпочивальників навіть зі столиці, «Гранітним каньйоном».
Зараз Коростишівський кар’єр https://zhytomyr-day.com/korostyshiv-quarry/ являє собою мальовничу водойму, оточену чарівними лісовими пейзажами, що нагадують сцени кінострічок Голлівуду.
Сюди приїздять заради класичного пляжного відпочинку з купанням у прозорій воді й засмагою, а також для екстремальних розваг – скелелазіння та стрибків зі скель. Відвідувачі даного об’єкту влаштовують тут фотосесії, смажать шашлики, плавають на сап бордах і залюбки прогулюються лісовими стежками.
Острів Кохання
Шматочок суші з таким романтичним найменуванням знаходиться в невеличкому селі Старий Солотвин, посеред ставка.
На острівці ростуть дерева, серед яких височіє будиночок із оригінальним, казковим дизайном, до якого можна дістатися спеціально прокладеним місточком.
Живописний острів Кохання на Житомирщині є відомою локацією для фотосесій, у тому числі весільних.
Палац Евеліни Ганської та Оноре де Бальзака
Місце розташування відповідного, оточеного парком розкішного маєтку, що наразі потребує реставрації, – село Верхівня (Ружинський район).
Відомо, що в цій садибі, що включає власне палац, пару бокових флігелів і будівлю-капличку, французький письменник дійсно прожив разом із його господинею, Евеліною Ганською, декілька років. Джерела розповідають про велике кохання цієї пари.
Архітектура палацу демонструє величний імперський стиль. Вхідна його колонада декорована портиками, а фронтон будівлі прикрашають вишукані барельєфи.
Костел святої Клари
Знайти цю святиню, зведену понад століття тому, можна поблизу містечка Бердичів, у селі Городківці.

Зовні даний об’єкт нагадує скоріше не храм, а могутню фортецю, оборонне укріплення середньовічної епохи. Для його проекту обраний неоготичний стиль. Архітектурна композиція костелу включає багато декоративних башт, що є нетривіальними елементами оздоблення споруди, та вежу-дзвіницю.
Костел святої Клари, який добре зберігся, знаходиться на узбережжі озера, тому виглядає дуже атмосферно.
Долина річки Тетерів
Найбільш красивою є ділянка русла такої водної артерії неподалік сіл Тригір’я й Дениші. У цій ділянці берега Тетереву оточує скелястий каньйон. Висота крутих обривів скель тут сягає до 25 метрів.
Поблизу можна побачити залишки маєтку-палацу Терещенків. А до Денишу приїздять лікуватися курортники – в цьому крихітному населеному пункті працює відомий на Житомирщині санаторний заклад.
Замок Радомисль
Будівля з багатовіковою історією, що розпочалася на початку XVII століття і за різних часів свого існування мала різне призначення.

У її міцних стінах, зведених за ініціативою ченців Києво-Печерської лаври, розташовувалася і перша в Україні паперова фабрика, і потужний борошняний млин.
Уже в роки Незалежної України замок Радомисль був відновлений та перетворений на історико-культурний комплекс, в стінах якого знаходиться єдиний у нашій державі музей української домашньої ікони. Навкруги замку розкинувся пишний та доглянутий дендропарк. Біля нього можна побачити норок, бобрів, видр та інших представників дикої фауни.
Поліський природний заповідник
Заповідна територія первозданної природи, що частково охоплює колишній Овруцький та Олевський район.
Територія Поліського заповідника включає лісові масиви, болота, струмки та озера з різноманітною рослинністю. Ця локація є середовищем мешкання рисей, лосів та багатьох рідкісних птахів, у тому числі глухарів та бородатих сов. Її обирають любителі усамітнення, прогулянок та тихого відпочинку на лоні незайманої природи.
Древлянський парк (Коростень)

Парковий заклад в центральній частині міста, який перетинає річка Уж. Об’єктами уваги відпочивальників є гарний місток через цю ріку, а також скульптури на території даної зеленої оази.
Тут, серед розлогих дерев, можна побачити монументальні статуї, що зображають княгиню Ольгу й князя Мала, погуляти затишними стежками, відпочити в альтанці й оглянути довколишні краєвиди зі спеціальних майданчиків.
Древлянський парк – місце, де є можливість зробити чимало ефектних світлин.
Усі ці локації відмінно підійдуть для одноденної мандрівки Житомирщиною. Влітку вони захистять подорожніх від спеки, тому жарка погода не стане на заваді допитливим любителям пригод.