Зерно – продукт вимогливий, тому умови для його зберігання мають колосальне значення. Власнику важливо забезпечити в приміщенні комфортний мікроклімат з оптимальними температурними показниками та вологістю. Ідеальним варіантом стануть грамотно сконструйовані зерносховища від надійної компанії із міцною репутацією на ринку.
Які бувають зерносховища: ключові типи
Експерти виділили кілька класифікацій щодо конструкцій. Але насамперед, як правило, відштовхуються від особливостей зберігання зернової продукції.
- Підлогові – є одноярусною будовою, в якій зерно зберігається без будь-яких проблем протягом тривалого часу. Найчастіше рекомендують для великих обсягів продукції одного конкретного типу.
- Бункерні – чудове рішення для кількох видів сільськогосподарських культур, яким потрібні різні умови зберігання. Тут передбачені спеціальні бункери із днищами, куди зсипається зерно.
- Силосні – йдеться про високі резервуари (доходять до десятків метрів). Тут дуже зручно зберігати зерно в довгостроковій перспективі.
Також конструкції діляться на базисні для первинної обробки продукції, перевалочні для подальшого відправлення, фондові (державні та для тривалого зберігання). Крім цього існують сховища фуражні, насіннєві, продовольчі.

Як облаштовуються стандартні зерносховища
Розміри зерносховища можуть змінюватись в залежності від ряду параметрів:
- розмір площі – яку територію будова займе;
- кількість продукції, що виробляється;
- вимоги власника земельної ділянки;
- виділений бюджет.
Покриття для підлоги в зерносховищах виконуються різні. Вони бувають як ідеально рівними, так і під нахилом, або взагалі як конус.
Особлива увага приділяється облаштуванню, звичайно, вентиляційної системи. Грамотно продумана вентиляція захистить вміст від осідання конденсату і, як наслідок, розвитку плісняви або виникнення інших неприємних для зернових культур наслідків.
Також варто подумати про розміщення технічного обладнання. Як правило, стандартний набір включає агрегати для здійснення розвантажувально-вантажних заходів, конвеєри та транспортери для переміщення продукції по всьому приміщенню або за його межами. В обов’язковому порядку треба купити зерносушарку, прилади, за допомогою яких зерно охолоджується чи зігрівається. Додатково фахівці радять подумати про облаштування норійних вишок для надання більшої стійкості елеватору. Тоді зерносховище стане повноцінним комплексом для сільськогосподарської продукції.