2 липня 2024 року наше місто стане свідком урочистої події – відкриття пам’ятника видатному українському композитору та диригенту Іванові Сльоті. Це буде особливий день, коли ми віддамо належну шану людині, яка зробила неоціненний внесок у розвиток української музичної культури.

На розі вулиць Івана Сльоти (колишня Бородія) і Шевченка в невеличкому скверику нещодавно з’явився бюст Івана Сльоти.

Відкриття пам’ятника Іванові Сльоті – ця символ вдячності та шани до великого митця, який зробив величезний внесок у розвиток української культури. Пам’ятник у вигляді бюсту композитора вражає високим рівнем майстерності та глибоким розумінням особистості Івана Сльоти.

Іван Сльота – це ім’я, яке назавжди залишиться в історії української музики. Народжений з талантом до музики, він пройшов довгий шлях від юного музиканта до видатного композитора і диригента. Його творчість стала джерелом натхнення для багатьох поколінь музикантів і шанувальників мистецтва.

Сльота був не лише талановитим композитором, а й визнаним диригентом, який своєю майстерністю підкорював серця слухачів. Його музика відзначається глибоким почуттям національної самобутності та духовної величі. Він створив численні композиції, що стали класикою української музики і продовжують жити у виконаннях сучасних музикантів.

Окрім цього, Іван Сльота створив багато музичних колективів на Житомирщині, серед яких найбільш відомий, незмінним керівником якого він й був до самого останнього свого дня – Поліський ансамбль пісні і танцю «Льонок». Ці колективи стали важливими осередками музичної культури та сприяли збереженню і популяризації української народної музики.

Довідково:

Сльота Іван Михайлович – Випускник Одеської державної консерваторії імені А. Нежданової (1970; з класу баяна — за порадою Анатолія Авдієвського — перевівся на хорове відділення). Після закінчення консерваторії переїхав у Житомир. Відтоді — незмінний керівник Поліського ансамблю пісні і танцю «Льонок».

З 1990 викладав у Житомирському державному університеті ім. І. Франка.

Автор відомих у народі пісень («А льон цвіте», «Не згорає зоря», «Ти мене замани», «Купавушка», «Батьківська хата», «Ой хотіла мене мати» та інші).

Мелодія пісні «У Поліськім краї» (на вірші Г.Столярчука) стала позивними Житомирського обласного радіо.

Джерело: https://zt.20minut.ua/