Джерело: berdichev.biz

Сільські розборки та міські конфлікти: легкі тілесні ушкодження з наслідками. Поки міські депутати Бердичева стримують свої емоції та не дають волю насильству у залі засідань, у Бердичівському районі картина трохи інша.

Отже, любі мешканці Бердичівщини, схоже, що в наших краях набирає обертів нова традиція – «розборки» з сусідами та знайомими, які закінчуються легкими тілесними ушкодженнями. Мабуть, просто спокійно жити – це занадто нудно, тому деякі громадяни вирішили додати до свого життя трохи екшену. І хоча всі ці історії завершились «лише» легкими травмами, причетним особам доведеться відчути всю силу українського правосуддя.

У с. Великій П’ятигірці Райгородоцької громади, як і годиться, не обійшлося без сварки між сусідами. Односельці 1961 та 1997 років народження вирішили, що найкращий спосіб завершити розмову – це ударити один одного. Молодший із них був більш рішучим і, завдавши удару, відправив старшого до лікарні з легкими тілесними ушкодженнями. Ну, як кажуть, мудрість приходить із віком, але інколи молодість бере верх.

У с. Білилівці Ружинської громади ситуація теж виявилася непростою. До дільничного офіцера поліції звернулася 43-річна жінка, яка постраждала під час «серйозної розмови» з сусідом. Нетверезий чоловік вирішив, що найкращий спосіб «з’ясувати стосунки» з тими, хто розмовляє з його донькою, – це фізична сила. В результаті жінка втратила рівновагу та впала, отримавши травми обличчя та голови. Мабуть, сусід вважав, що захист доньки починається з рішучих дій, навіть якщо це нелогічно.

Ну і як без міста? В Андрушівці молодий чоловік, обговорюючи якісь важливі для себе питання зі старшим на 47 років містянином, вирішив, що слова – це для слабаків. У підсумку словесна перепалка переросла в фізичну, і старший отримав легкі тілесні ушкодження. Виходить, що старші все ж не завжди мають рацію, особливо коли мова йде про фізичні «аргументи».

Тепер усі ці «герої» мають можливість вивчити статтю 125 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за умисне легке тілесне ушкодження. У деяких випадках досудові розслідування ще тривають, але житель Андрушівки вже отримав обвинувальний акт – і все це тільки початок його знайомства з правовою системою.

І не забудьте, що за такі «невеликі» витівки доведеться заплатити: або штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадськими роботами на строк до 200 годин, або навіть виправними роботами на строк до 1 року. Бо ж легкі травми – це не жарт, і, здається, навіть маленька сварка може мати великі наслідки.