Рідкі цвяхи з’явилися на вітчизняному будівельному ринку в середині 90-х років XX століття. І практично відразу вони завоювали величезну популярність завдяки унікальному складу і широкому спектру застосування. Купити рідкі цвяхи сьогодні можна у будь-якому будівельному магазині. В їх основі лежить синтетичний каучук з наявністю полімерів, дрібнофракційний наповнювач (як правило, особливий вид глини з підвищеною пластичністю).
Як працюють рідкі цвяхи
Саме синтетичний каучук з наявністю полімерів дозволяє склеювати деталі, що гарно прилягає, та витримувати великі навантаження (до 80 кг/см2). В цілому кілька десятків їх різновидів можна розділити на універсальні та вузькоспеціалізовані. Рідкі цвяхи https://ua-bostik.com/montazhni-kleji-ta-germetiki-ridki-cvjahi/c-7-18.htmlhttps://ua-bostik.com/montazhni-kleji-ta-germetiki-ridki-cvjahi/c-7-18.html ідеально підходять для кріплення гіпсокартону, обрешітки, керамічних аксесуарів, фанери, ДСП, панелей з коркового пінопласту, пінопластових панелей, молдингів, облицювання цеглою.
Однак через деякі особливості їх не бажано використовувати для зовнішніх робіт, штучного граніту, мармуру, акваріумів, вологої та вологої дерев’яної підлоги, у ванних кімнатах та душових.
Сфера та технологія використання
Вони відмінно фіксують будь-які стінові панелі та подібні матеріали, великі вироби, що піддаються тепловому розширенню. Саме їх еластичність дозволяє матеріалу вільно розширюватися і стискатися без ризику відірватися від поверхні. Довговічність (понад 15 років) цього будівельного клею вражає! Однак купувати його про запас не варто, термін придатності більшості представлених брендів не перевищує двох років.
При нанесенні рідких цвяхів необхідно дотримуватися простих правил. Їх декілька. Перед роботою завжди використовуйте гумові рукавички, так ви захистите шкіру рук від можливого негативного впливу (наприклад, популярний клей на основі органічного розчинника токсичний).
Поверхня повинна бути заздалегідь підготовлена та очищена від пилу і бруду (в тому числі жиру). Поверхня стін і матеріал, що склеюється (якщо він пористий) слід покрити шаром грунтовки для підвищення адгезії матеріалів. Тільки на чисту і суху оброблену ділянку рідкі цвяхи слід наносити точками або смужками. Наприклад, довгі панелі, такі як ПВХ-пластик або МДФ, краще клеїти точково, а ось стельовий плінтус приклеїться сильніше, якщо клей наносити смугою.
Через те, що цвяхи схоплюються практично моментально, слід відразу ж щільно притиснути необхідні деталі або матеріали, правильно зафіксувавши їх в просторі, протягом декількох хвилин. А після цього дати йому повністю висохнути протягом 18-24 годин (залежно від виробника і виду клею), не створюючи в цей період ніякого механічного навантаження.
Аплікаційний пістолет для рідких цвяхів
Також рекомендуємо звернути увагу на спеціальний аплікаційний пістолет: він зручний і незамінний для важкодоступних місць або різних поверхонь. Крім того, купити його можна за найдоступнішою ціною. Віддайте йому перевагу, якщо попереду великий будівельний майданчик. Акуратність і скрупульозність в процедурі нанесення дуже важливі: рідкі цвяхи надзвичайно міцні та важко знімаються. Однак, якщо така необхідність виникла, не варто впадати у відчай, безвихідних ситуацій не буває.
Залежно від часу їх використання і місця в приміщенні існує кілька способів їх видалення. Так, губка і вода (або розчинник на мінеральній основі) допоможуть, коли вони використовувалися недавно. Також можна акуратно зрізати їх гострим лезом, дочекавшись висихання клею. Але якщо цвяхи вже висохли, то без покупки спеціальних засобів для чищення не обійтися. Крім того, можна перевести їх в рідкий (в’язкий) стан, нагріваючи до 55-60 градусів (навіть при прямих сонячних променях), в якому вони без проблем відходять від поверхні.