Джерело: berdichev.biz

Знову хабар. Отже, дорогі жителі Бердичева, настав час вкотре нагадати про стару істину: намагатися «вирішити питання» з поліцією за допомогою грошової «подяки» – не найкраща ідея. Особливо, якщо ви спробуєте зробити це з поліцейськими, які дуже добре знають, як реагувати на такі «жести доброї волі».

Як стало відомо, 12 серпня слідчі поліції офіційно вручили одному з жителів Бердичева повідомлення про підозру за спробу дати хабаря. А тепер у нього буде вдосталь часу, щоб подумати над своїми діями, адже на нього чекає кримінальна відповідальність.

Але як все почалося? Минулого тижня до екіпажу патрульної поліції звернувся місцевий житель, повідомивши, що в районі блукає автомобіль «Volkswagen Touran» під керуванням нетверезого водія. Поліцейські не стали гаяти часу й зупинили підозрілий транспортний засіб, аби перевірити інформацію.

Під час розмови з водієм, який, до речі, не виглядав особливо наляканим, поліцейські запропонували йому пройти обстеження на стан алкогольного сп’яніння. Але замість того, щоб просто дихнути в трубку і підтвердити свою тверезість, наш герой вирішив, що краще «подякувати» патрульним і уникнути процедури. Тож він поклав у салон службового авто свою грошову пропозицію, хоча й кілька разів був попереджений про кримінальну відповідальність за такі дії. Ну що ж, настирливість – це, звісно, добре, але не в такому випадку.

Зрозуміло, що такі обставини не залишилися без уваги – на місце події негайно прибула слідчо-оперативна група , яка задокументувала факт спроби дачі хабаря. Гроші, які мали б стати «відкупним», були вилучені як речовий доказ.

Але найкумедніше у цій історії те, що, як виявилося пізніше, водій мав у крові всього 0,2 проміле алкоголю – допустиму норму. Тож ніякої адміністративної відповідальності йому не загрожувало. Але тепер, замість спокійно їхати додому, він отримав підозру за ч. 1 ст. 369 КК України і загрожує собі можливістю провести від 2 до 4 років за ґратами або заплатити чималий штраф.

Тож, шановні громадяни, на майбутнє – не ризикуйте, намагаючись «вирішити» питання таким способом. І пам’ятайте, що краще зайвий раз подумати, ніж потім розбиратися з наслідками у суді.