У сучасному світі практично кожного року з’являються нові ритуальні товари. Але різноманіттям також славляться й незвичайні похоронні обряди різних країн. Саме з найцікавішими з них ми познайомимося далі.
Унікальні похоронні традиції різних країн світу
Поховання у небі у Монголії
Така повітряне поховання дійсно існує у Тибеті та Монголії. Воно відоме під назвою “джхатор”. Полягає ця процедура у тому, що тіло померлого розчленовують та залишають на вершині гір для подальшого поєднання тіла хижими птахами. Таким чином люди вважають, що тіло померлого, як і його душа, піднесеться до небес.
Поховання у печерах у Філіппінах
У народу “ігрот”, що мешкає на Філіппінах, така традиція дійсно існує. Полягає вона у використанні висячих трун, які розміщують у місцевих печерах, прикріплюючи до скель. Таким чином люди вважають, що душа померлого може бути ближче до своїх предків.
Деякі філіппінські племена ховають померлих в природних печерах чи в дерев’яних коробах, які максимально нагадують класичний саркофаг.

Танці з покійними
Така незвичайна традиція існує на острові Мадагаскар. Вона має назву “Фамадіхана”, що у перекладі означає “перевертання кісток”. Суть цієї традиції полягає в тому, що кожні 3-5 років рідні померлого викопують його кістки, загортають їх у нову тканину та влаштовують з ними справжні веселощі й танці. Після цього кістки померлого знову закопують у землю.
Поховання на деревах
Такі ритуальні традиції існують в Австралії та Індонезії. Там померлих кладуть у спеціальні дерев’яні платформи чи кошики, які потім вішають прямо на деревах. Така традиція присутня у деяких з австралійських племен.
У народів “тораджа” в Індонезії померлих немовлят ховають всередину стовбура дерева. Є таке вірування, що при такому похованні душа дитини продовжить своє життя не Землі.
Кремація на воді в Індії
На річці Ганг померлих кремують прямо на відкритих вогнищах біля води. Далі їх прах розпилюють над річкою. Це священна традиція для Індії. Її суть полягає у вірі в переродження душі померлого.

Живі мумії у Японії
Така традиція була у середньовічній Японії. Вона мала назву “сокушінбуцу”, що означало само бальзамування. Полягала ця процедура у тому, ще деякі з японських монахів харчувалися лише горіхами та смолою дерев, далі вони переходили медитувати до спеціальних кам’яних гробниць. Там вони медитували до своєї смерті. У сучасних тибетських племенах до сьогодення збереглася подібна традиція.
Поховання у космосі
Таку послугу дійсно надає компанія Celestis в США. Останки померлого поміщають до спеціальної капсули, а її відправляють прямо на орбіту Землі. Для прикладу: Джин Родденбер, творець “Зоряних війн”, був похований саме так.