Члени Ради безбар’єрності дослідили будівлю Прозорого офісу на відповідність критеріям безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю. Про це повідомляє пресслужба Житомирської міської ради.

Одним із перших об’єктів дослідження став паркінг будівлі. Після проведення усіх необхідних вимірів було встановлено, що паркінг пристосований до усіх вимог безбар’єрності.

Перевірка першого та другого поверхів споруди також засвідчила їхню доступність. На кожному поверсі розміщені ліфти, якими безперешкодно можуть користуватися особи з інвалідністю. Крім того, встановлені пандуси, спеціальні занижені термінали самообслуговування термінали та столи у зоні очікування, що забезпечують зручний доступ до послуг.

Особливу увагу приділили сходам Прозорого офісу. Вони оснащені поручнями, а перша та остання сходинка марковані смугою яскраво жовтого кольору для кращої видимості.

Туалетні кімнати також відповідають усім вимогам доступності. Вони мають все необхідне, що забезпечує комфортне та зручне користування.

Окремо варто відзначити укриття в будівлі, яке має кілька просторих кімнат, частина з яких пристосована для дітей.

Для забезпечення безбар’єрності для відвідувачів із порушеннями слуху в Прозорому офісі присутній спеціаліст з жестової мови для надання інформації мовою жестів.

Також в будівлі використовуються тактильні плитки, які допомагають орієнтуватися людям з порушеннями зору.

«Це дослідження є важливим кроком на шляху до створення безбар’єрного середовища в Житомирі, і Прозорий офіс служить прикладом того, як повинні бути облаштовані громадські будівлі для зручності всіх громадян», – зазначає секретар міської ради Галина Шиманська.

Джерело: sk1.tv