Сьогодні міський голова Сергій Сухомлин вручив борчині та її тренеру Михайлу Христосову грошові винагороди.

У липні борчиня Ірина Бондар знову здобула золото на чемпіонаті Європи.

Чемпіонат з вільної боротьби U20 проходив у сербському місті Новий Сад. Ірина змагалася у ваговій категорії 62 кг .Її результати — неймовірні: у всіх борчинь виграла достроково. Каже, на кожну суперницю налаштовується індивідуально, позаяк кожна має свій стиль боротьби.

“З представницею Німеччини я зустрілася вдруге. З нею змагалася і на U 23 у червні в Баку. Виграла достроково 10:0 в обох чемпіонатах, — розповідає. — З представницею Франції я також зустрілася вдруге , у Сербії виграла в неї 10:0 в одній четвертій. У фіналі перемогла борчиню зі Швейцарії”.

Та найскладніше, мовить, боротися з представницями країни-агресорки — не фізично, а морально. Довести тут перевагу України Ірина вважає своїм обов’язком. І щоб справиться з ним на відмінно, треба правильно налаштуватися психологічно.

Днями вона розпочинає активну підготовку до вересневого чемпіонату світу в Іспанії. Підготовчий збір стартує 19 серпня в Конче Заспі. Це надзвичайно серйозні змагання: борчині з Індії та Японії — сильні суперниці.

За свій восьмирічний спортивний досвід Ірина Бондар стала чемпіонкою кубку світу у 2022 році в Америці, призеркою чемпіонатів світу, триразовою чемпіонкою Європи та багаторазовою чемпіонкою України.

А розпочалося все з того, як до звягельської школи, де вчилася 12- річна Ірина зайшов тренер запросити учнів до спортивної школи.

“Це не жіночий вид спорту, — такими були враження дівчинки-підлітка від першого заняття у спортивній школі.

“А з другого тренування розгледіла, — ділиться згадкою, — і так я лишилася в спорті. У 2017 році стала призеркою України U15, У 2019- му — вже змагалася на чемпіонаті Європи”.

Тренування двічі на день — вже звичний стиль її життя. Тепер 20-річна спортсменка ще й студентка Поліського національного університету. Каже, вже не може інакше, щоденно працює задля спортивного вдосконалення.