Вимушене переміщення, складна безпекова ситуація та життя в режимі фонового стресу не дають повноцінно сконцентруватися на питаннях турботи про дитину.

А системні атаки росії по об’єктах медичного призначення ускладнюють отримання навіть екстреної допомоги: за даними Міністерства охорони здоров’я, з початку повномасштабного вторгнення щонайменше 1700 медичних закладів зазнали атаки з боку Росії.

Щоб підтримати батьків та опікунів та надати їм комплексні знання з питань турботи про дитину, благодійний фонд «СпівДія» за сприяння Міністерства охорони здоров’я та за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) розпочали масштабну навчальну кампанію для медичних працівників – «Турбота з народження вдома». Це програма, що передбачає впровадження практики домашніх візитів медсестер до породіль та сімей з дітьми до 3-х років.

«Ця програма зараз особливо актуальна для сімей з дітьми, які вимушені були починати життя «з нуля» в чужому місті; сімей, де один з батьків захищає країну або ж навіть сімей, що стали неповними через війну. Ми раді долучитися до кампанії національного рівня та докласти зусиль, аби вони відчули підтримку у ці непрості часи», – коментує участь у проєкті керівниця програмного напряму Здоров’я благодійного фонду «СпівДія», Ірина Філенко.

Програму «Турбота з народження вдома» пілотували ще у 2020-2021 роках, вона розрахована на лікарів та медичних сестер, і передбачає комплексний підхід з надання медико-соціальної допомоги: від основ догляду за новонародженим, грудного вигодовування та харчування – і до консультацій з питань виховання дитини та побудови гармонійних відносин всередині сім’ї.

Перші навчання вже відбулися для медпрацівників Овруча, Києва, Мукачева, Дніпра та Полтави. Усього протягом 2024 року «Співдія» планує провести тренінги щонайменше для 800 медичних працівників з різних областей України.

«Ми стали одними з перших, хто приєднався до програми домашніх візитів у 2021 році. Попри непросту безпекову ситуацію у нашому місті, ми не зупинили програму – зараз ми вбачаємо ще більшу потребу в такій системі. Патронажна медсестра – це потужне підсилення для педіатра: завдяки домашнім візитам ми маємо змогу «підсвітити» проблеми, які не завжди вдається виявити на прийомі. По суті, для нас це потужний профілактичний інструмент, що дозволяє запобігти розвитку серйозних захворювань, – зауважує Ганна Ольховська, дитяча лікарка в м. Краматорськ та тренерка національної програми «Турбота з народження вдома».

На сьогодні медсестри здійснюють домашні візити вже до понад 20 000 батьків та дітей, надаючи всебічну підтримку українським сім’ям. Дізнатися про можливість участі у програмі можна, звернувшись до вашого сімейного лікаря чи педіатра.

Проєкт реалізує БФ «СпівДія» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за фінансової підтримки Уряду Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW, уряду Японії та банку Citi.

 


Джерело: https://zt.20minut.ua/