Джерело: berdichev.biz

Комунальне підприємство «Бердичівкомунсервіс» понад два роки таємно забруднювало природу, завдаючи державі збитків у розмірі понад 340 тисяч гривень. Як виявилось, річка Гнилоп’ять та струмок Семенівський стали жертвами систематичного скидання зливових вод.

18 липня пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу повідомила про результати позапланового заходу державного нагляду. Виявилось, що з 25 вересня 2021 року по 18 червня 2024 року підприємство здійснювало незаконні скиди зливових вод у водні об’єкти без затверджених нормативів ГДС та дозволу на спеціальне водокористування.

За словами фахівців ДЕІ Поліського округу, «Бердичівкомунсервіс» протягом цього періоду випустив у річку Гнилоп’ять та струмок Семенівський 149 700 куб. м неочищених стічних вод через випуски зливових мереж. Ці дії є порушенням статей 44, 49 та 70 Водного кодексу України, що зобов’язує підприємство відшкодувати збитки, завдані природі.

Бердичівкомунсервіс заплатить, місто заплаче

Розслідування показало, що дії комунального підприємства призвели до значного забруднення водних об’єктів, що завдало державі збитків на суму 343 208,14 грн. Державна екологічна інспекція Поліського округу висунула вимогу до «Бердичівкомунсервісу» відшкодувати завдані збитки протягом місяця. В разі відмови від добровільної сплати шкоди, Екоінспекція має намір звернутися до суду для примусового стягнення зазначеної суми.

Нагадаємо, що це не перший випадок порушень з боку комунального підприємства. У травні 2024 року фахівці екоінспекції зафіксували факт забруднення річки Гнилоп’ять через каналізаційний колектор. Це лише підтверджує систематичність та серйозність проблеми.

Що призвело до такої ситуації?

На перший погляд, здається, що Бердичівкомунсервіс просто ігнорував екологічні норми та закони. Але чи могли бути інші причини? Можливо, це були технічні неполадки, недбалість керівництва або навіть свідома економія на екологічних заходах.

Що далі?

Розслідування триває, і громадськість очікує на прозоре вирішення цієї ситуації. Важливо, щоб винні понесли відповідальність, а підприємство взяло на себе зобов’язання виправити завдану шкоду.

Це розслідування ще раз підкреслює важливість дотримання екологічних норм та закликає громадян бути уважними до стану навколишнього середовища. Ми всі несемо відповідальність за збереження нашої природи для майбутніх поколінь.