«Мені терміново необхідні кошти, щоб сплатити кредит (на лікування, заблокували карту)… Позич мені, я швидко поверну…» – отримавши такі повідомлення, багато користувачів соцмереж без вагань переказують необхідну суму знайомим, які потребують допомоги.

На жаль, такою довірливістю часто користуються шахраї.

Лише впродовж минулої доби таким же чином втратили свої заощадження четверо жителів Житомирського району. В усіх випадках ошуканці діяли за однаковим сценарієм: отримавши доступ до чужих акаунтів у месенджерах, розсилали їх друзям повідомлення з проханнями про позику. Загальна сума збитків, спричинених потерпілим, сягає понад 17 тисяч гривень.

Нині поліцейські з’ясовують обставини діянь та встановлюють причетних до правопорушень у рамках відкритих кримінальних проваджень за ст. 190 (Шахрайство) ККУ.

Друзі! Закликаємо вас ретельно перевіряти будь-які прохання про фінансову допомогу в соціальних мережах:

не надсилайте гроші, а зателефонуйте відправнику та перепитайте, чи дійсно потрібна така допомога та уточніть деталі;

якщо неможливо зв’язатися зі знайомим телефоном, поставте кілька питань, відповіді на які може знати тільки ця людина та переконайтеся, що ви спілкуєтеся саме з нею;

якщо доступ до ваших даних отримали сторонні особи й від вашого імені розсилають такі повідомлення, сповістіть про це максимальну кількість друзів та застережіть їх від переказу коштів. Також зверніться до поліції;

подбайте про захист свого акаунта від зламу (встановіть двоетапну аутентифікацію, створіть складний пароль, який періодично змінюйте)

Пам’ятайте, що шахраї знаходять влучні слова й дуже переконливі, аби заробити якомога більше на довірі своїх жертв. Будьте уважними, не дайте себе ошукати та не дозволяйте ошуканцям збагатитися вашим коштом! Розкажіть про заходи перестороги своїм рідним, сусідам та знайомим!