Бердичівською окружною прокуратурою проведено просвітницькі заходи у навчальних закладах з кібербезпеки. Сьогодні, в умовах війни, ризики для дитини потрапити у контакт із системою правосуддя суттєво зростають.
Набувають поширення нові форми злочинності проти дітей, зокрема: вербування і використання дітей у збройному конфлікті, втягнення дітей у злочинну діяльність, викрадення та примусова депортація дітей тощо.
Повномасштабна війна кардинально змінила життя кожного українця, а разом із тим і всі сфери суспільного життя. Не оминули ці зміни й сферу поширення інформації в мережі Інтернет, бо військова агресія з боку РФ набула інших масштабів, поширившись і на кіберпростір.
У підлітковому віці людина стає найбільш чутливою до соціальних небезпек через ряд обставин: недостатній життєвий досвід, надмірна допитливість та довіра, прагнення демонструвати свою дорослість, бажання привернути увагу, наміри приєднатись до компанії однолітків та бути в ній прийнятим.
З метою роз’яснення дітям правил безпечної поведінки в мережі Інтернет, розпізнання та уникнення споживання небезпечного контенту, задля недопущення втягнення в протиправну діяльність, ювенальними прокурорами Бердичівської окружної прокуратури проведено просвітницькі заходи на тему: «Кібербезпека – як не стати «зброєю» в руках агресора».
Так, прокурори окружної прокуратури відвідали учнів 7-11 класів Андрушівського ліцею №1 Андрушівської міської ради, Червоненського ліцею Червоненської селищної ради, Зарічанської гімназії, Ружинської селищної ради та Андрушівського ліцею №2 Андрушівської міської ради.
Прокурори розповіли дітям про кримінальну відповідальність за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, зосередивши увагу на видах кримінальних правопорушень, віку з якого настає кримінальна відповідальність, мірах покарання та передбачених законом примусових заходах виховного характеру.
Також, обговорили технічний бік ситуації та як саме відбувається залучення неповнолітніх. Окрім того, діти переглянули відео звернення осіб, які допустили несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ, були викриті та щиро шкодують про вчинене.
Загалом, проведеними просвітницькими заходами охоплено понад 170 здобувачів освіти різних вікових категорій. Робота органів прокуратури спрямована на отримання дітьми інформації про їх права, їх вільний доступ до системи правосуддя та запобігання втягнення у протиправну діяльність, триває.