Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» передав обладнання для підрозділів протиповітряної оборони трьох військових частин Житомирщини загальною вартістю 15 696 047 гривень.

Ідеться про допомогу із забезпеченням мобільних вогневих груп у період із 2023-го по липень 2024 року.

Зокрема, за цей час житомирські захисники отримали від благодійної організації дев‘ять нових позашляховиків марок Mitsubishi L200, а також тепловізійні приціли, засоби живлення, зв’язку та інше обладнання.   

Торік Фонд долучився до державної програми з розгортання в усіх регіонах країни мобільних вогневих груп у новостворених зенітно-кулеметних батальйонах і підвищення їх ефективності. У рамках  ініціативи «Другий рубіж ППО» він забезпечив близько 600 МВГ. 

Загалом «Повернись живим» на підсилення мобільних вогневих груп протиповітряної оборони витратив 268 707 066,17 гривні. І передав підрозділам, зокрема:

  • 112 нових пікапів;
  • 1944 одиниці оптики;
  • 2 685 планшетів та комплектуючих;
  • 879 засобів зв’язку;
  • 248 прожекторів;
  • 954 засоби живлення;
  • 323 ноутбуки;
  • 195 моніторів.  

Допомогу отримали 110 військових частин із 22 регіонів України: підрозділи ППО Сухопутних військ, Повітряних сил, Сил територіальної оборони, Державної спеціальної служби транспорту, Національної гвардії, Військово-морських сил, Держприкордонслужби та інші.

«У пріоритеті — найефективніші підрозділи, — йдеться на сторінці проєкту «Другий рубіж ППО». — Оскільки у північних і південних областях країни пролягають основні маршрути руху ворожих ракет і дронів, тут їх більше знищують мобільні вогневі групи. Також важливість застосування МВГ зростає там, де великі комплекси ППО вразливіші до ворожих атак. Відтак необхідність розосередження сил більша поблизу прикордонних із РФ і окупованих територій. Водночас, сформовані в одному регіоні підрозділи можуть нести службу і в інших. Наприклад, миколаївські виконують завдання і на Херсонщині, а чернігівські прикривають Північ країни загалом». 

«Повернись живим» працює на підсилення протиповітряної оборони України з 2016 року. Зокрема, допомагав підрозділам ППО Сухопутних військ із ремонтом та модернізацією зенітних ракетних комплексів, обладнанням пунктів управління, сучасним зв’язком. І це суттєво вплинуло на готовність воїнів до відбиття масованих ворожих атак у перші критичні тижні нового етапу повномасштабної війни росії проти України 2022-го. Відтоді Фонд розширив допомогу протиповітряній обороні й на Повітряні сили і масштабував її.

 


Джерело: https://zt.20minut.ua/