Перший в історії Миропільської селищної ради бізнес-форум пройшов 21 листопада 2024 року.

Подібний захід із проблематики активізації бізнес-середовища на Житомирщині того ж дня проходив у обласному центрі, але варто зауважити, що захід у Житомирі виник дещо зненацька і трохи несподівано, вже тоді, коли у Мирополі на повну потужність йшла підготовка до свого бізнес-форуму.

Якщо говорити про задум і головну мету бізнес-форуму у Мирополі, то його ініціатори та організатори намагаються привернути увагу можливих інвесторів, підприємців, ініціативних людей, які мають наміри започаткувати бізнес, виробничий чи комерційний проєкт тощо. Безумовно, у Мирополі головним резервом і найімовірнішим джерелом збільшення надходжень до місцевого бюджету є потенціал малого і середнього бізнесу, бо сподіватися на швидкий прихід потужного іноземного інвестора у наші краї все ж таки поки що зарано. Втім, у Мирополі чітко засвоїли давно відоме правило: якщо хочеш чогось досягти чи домогтися поліпшення ситуації – тоді треба хоча б щось робити.

Стосовно підготовчої роботи, то працівники Миропільської селищної ради напрочуд ретельно і прискіпливо продумали проведення бізнес-форуму. Те, що суто організаційні питання щодо зустрічі гостей, забезпечення усіх умов для зручної роботи були передбачені до найменших деталей – проглядалось очевидно, чітко і, як-то кажуть, на кожному кроці. До того ж у селищній раді підготували розлогу інформацію стосовно інвестиційного клімату у Миропільській громаді. Ба більше, тут же і одразу загальна характеристика інвестиційного клімату була доповнена презентацією інвестиційних пропозицій, що конкретизувало реальні можливості для потенційних інвесторів та підприємців. Як і годиться, чи не найголовнішу увагу під час бізнес-форуму його організатори приділили тим гостям, яких запрошували для виступів, для настановчих консультацій та оприлюднення можливих і додаткових варіантів пожвавлення економічної діяльності на території Миропільської громади.

Приємно вразили представники Житомирської обласної військової адміністрації (працівники департаменту агропромислового розвитку та економічної політики та Агенції регіонального розвитку), які прибули до Мирополя для участі у бізнес-форумі. Вони активно, уважно і дуже компетентно відповідали на усі запитання, які надходили на їхню адресу, однак найкращим проявом їхньої фахової досконалості стало те, що вони найчастіше спонукали учасників форуму до дискусій, до постановки нестандартних завдань. Виступ перед учасниками бізнес-форуму декана факультету права, публічного управління та національної безпеки Поліського національного університету Віталія Данкевича додав миропільчанам і гостям бізнес-форуму оптимізму та переконаності у тому, що якраз зараз в Україні (у Мирополі – також) відкрилося і відкриватиметься надалі так зване вікно можливостей для пожвавлення економічної активності усіх без винятку суб’єктів господарювання. Однак для цього, на думку науковця, знадобиться постійне навчання, вивчення іноземних мов, отримання нових спеціальностей чи підвищення кваліфікації. Дуже актуальним, змістовно довершеним і незаперечно корисним був виступ начальника відділу мікрокредитування Житомирського обласного управління Ощадбанку Світлани Зубрійчук, яка висловила чимало рекомендацій, наголосила на тих моментах, яких потребує у стосунках із банківськими структурами підприємець-початківець. А керівник Романівської філії Житомирського обласного центру зайнятості Людмила Бондар висловила конкретні пропозиції для жителів Миропільської селищної ради, які потребують працевлаштування. Слід наголосити, що Людмила Бондар часто відвідує Миропільську громаду і її інформаційні пропозиції вже давно мають системно впорядкований характер.

Найбільш змістовна і прямо-таки дивовижно цікава розмова точилася між учасниками панельної дискусії «Успішні бізнес-кейси», де брали участь директор ТОВ «Полонне-Агро» Олександр Гриненко, регіональний менеджер із соціальної роботи ТОВ «Агропросперіс» Людмила Коваль та приватні підприємці з Мирополя та села Колодяжне Олександр Орлик, Назар Михайлюк та Олександра Коротуха. Керівники підприємств розповіли про можливості налагодження співпраці із Миропільською громадою та про наміри таку співпрацю лише поліпшувати. Підприємці розповіли про ті умови, в яких доводиться розпочинати бізнес-проєкти або ж відкривати приватні виробництва за нинішніх умов. Насправді вся діяльність підприємця-початківця має вигляд мережі подолання перепон. Але дивовижно оптимістичний вигляд має той факт, що попри справді складну, іноді незрозуміло алогічну систему отримання дозволів та узгоджень, охочих розпочинати власну справу у Мирополі чимало. І це вселяє надію та оптимізм у тому, що економічна ситуація у Миропільській громаді із часом неодмінно поліпшиться. Єдине побажання для миропільчан – аби така перспектива була якнайшвидшою.

Віктор Першко


Джерело: https://zt.20minut.ua/